Whatsapp İhbar Hattı0537 893 2727

Lezzetler Şehri Gaziantep

Gaziantep yemekleriyle nam salmış gurme turizmi denince ilk akla gelen muhteşem bir şehirdir.

Lezzetler Şehri Gaziantep
7 Ekim 2019 MyGaziantep

Gaziantep yemekleriyle nam salmış gurme turizmi denince ilk akla gelen muhteşem bir şehirdir. Sabahları ciğer, akşamları kebap kokuları sizi sizden alacaktır. Son yıllarda uçak biletlerinin ucuzlaması ile günü birlik ve konaklamalı yeme, içme turları gittikçe yaygınlaşıyor. Bu duruma yeme içme kültürümüzün zenginliği de eklenince gezi hazırlıklarına başlamaktan başka çareniz kalmıyor.

Fakat Gaziantep günübirlik gezi rotaları için çok uygun değildir, O kadar çok lezzet ve tadına bakılması gereken şey varken sadece gezinize bir gün ayırmak kendinize ve Gaziantep yemeklerine haksızlık olacaktır. Lezzetler şehrimizde genelde nefis yemekleriyle meşhur noktalar Gaziantep Merkez Otelleri etrafındadır. Gaziantep Otelleri, meşhur lezzet duraklarını mesken edinen turistler için fırsatlar ve küçük turlarda barındırmaktadır.

Meşhur Gaziantep Lezzetleri İçin Örnek Bir Menüde Neler Var

Başlangıç İçin, Gaziantep Beyran Çorbası

Beyran Çorbası et ile yapılan belki de en güzel çorbadır. Yöresel tatlar arasında ön plana çıkan Beyran Çorbası En İyi Gaziantep Otelleri tarafından müşterilerine en çok tavsiye edilen yemekler arasında başı çekmektedir.

Ara Sıcak, İçli Köfte

Yöresel lezzetler arasında en fazla bilinen ve tercih edilen tatlar arasında yer alan, İçli Köfte sizi sizden alacaktır. Damak çatlatan bu lezzet mutlaka menünüzde olmalı, Farklı şekillerde yapılan içli köftenin her çeşidinden mutlaka denemelisiniz.

Olmazsa Olmaz Salatalar

Mutlaka menünüzde salata bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Gaziantep salatalarında genelde ceviz kullanımı yaygındır. Taze ürünlerden yapılan farklı salatalar menünüze renk katacaktır.

Eğer Yoğurt Seviyorsanız mutlaka deneyin, Cacıklı Arap köftesi

Gaziantep gezisinde farklı tatları denemenizi tavsiye ediyoruz. Eğer yoğurtun lezzet kattığı yemekler ilginizi çekiyorsa Cacıklı Arap köftesi tam size göre Genelde ıspanak, kıyma ve bulgur ile yapılan bu efsane tat Gaziantep yöresel yemekleri arasında farklı ve güzel bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Ana Yemek, Yoğurtlu patlıcanınıza ekmek bandırır: Alinazik

Tek anlamıyla muhteşem bir tat, Ülkemizi diğer şehirlerinde farklı isimler altında yapılsa da Gaziantep de yapılanın tadı bambaşkadır. Bunda kullanılan etin özel olarak seçilmesi ve özenle çeşnilenmesi ayrı bir yer tutmaktadır.

Muhteşem Final, Baklava

Gaziantep Baklava ile özdeşlemiş bir tat, Şehrin birçok noktasında 3 nesil baklavacılık yapan birçok aile işletmesi vardır. Gaziantep tatları arasında baklavanın bu kadar meşhur olmasının sebebi kullanılan malzemenin kalitesi ve asla suni katkı maddeleri kullanılmaması, Et sevmiyorsanız bile sırf baklava yemek için Gaziantep Otelleri arasından seçiminizi yaparak yer ayırabilirsiniz.

Gaziantep Konaklama Seçenekleri

Merkezi ve konforlu otel seçimi Gaziantep gezinizin unutulmaz bir hatıraya dönüşmesinde büyük rol oynar. Lezzet duraklarına yakın olan oteller, zengin ve yöresel yemek menüleri sunarak müşterilerine onlarca seçenek sunar. Bu seçenekler arasından çok zorlansanız da neyi seçerseniz seçin emin olun pişman olmayacaksınız.

Gaziantep Merkez Otelleri arasında, Lezzetli menüsü ve Lüks konaklama seçenekleri ile öne çıkan AccorHotels Turkiye Gaziantep geziniz için güzel bir konaklama seçeneği olacaktır.

Yakın zamanda gezi rotanıza Gaziantep ekleyeceğinizi düşünüyoruz.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz