Whatsapp İhbar Hattı0537 893 2727

Başkan Fadıloğlu’nun moral ziyareti miniklerin yüzünü güldürdü

Şehitkamil Belediyesi tarafından sağlanan eğitim imkanından faydalanan bin 500 anaokulu öğrencisi eğitime başladı.

Başkan Fadıloğlu’nun moral ziyareti miniklerin yüzünü güldürdü
2 Ekim 2019 MyGaziantep

Anaokulunda eğitim alan öğrencileri ziyaret eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, öğrencilere; kırtasiye malzemeleri, eğitim seti, hikaye setleri ve oyuncaklar hediye etti. 

Eğitimin niteliğine sağladığı katkılarla adından sıkça bahsettiren Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Münifpaşa Aile Merkezi bünyesinde oluşturulan anaokulunda eğitim gören öğrencilerle bir araya geldi. Her yıl olduğu gibi 2019-2020 eğitim-öğretim yılında da eğitim alanındaki desteklerini devam ettiren Başkan Rıdvan Fadıloğlu, ziyaret ettiği öğrencilerle yakından ilgilendi. Aile merkezinde çeşitli branşlarda eğitim gören kadınlarda da kısa süreli sohbet eden Başkan Fadıloğlu, kadınların merkezle ilgili görüş, öneri ve taleplerini dinledi. 

AMACIMIZ, MİLLETİMİZE DAHA NİTELİKLİ HİZMET GÖTÜREBİLMEK

Başkan Fadıloğlu, toplam 35 aile merkezinde 70 anaokulunda bin 500 öğrenciye eğitim-öğretim yılı içerisinde kullanacakları araç-gereç ve eğitim materyallerini ücretsiz olarak verdiklerini söyledi. Amaçlarının anaokulları vasıtasıyla öğrencileri en iyi şekilde geleceğe hazırlamak olduğunu ifade eden Başkan Rıdvan Fadıloğlu, şu açıklamada bulundu:

“Şehitkamil Belediyesi olarak Aile Merkezlerimizde hem hanım kardeşlerimize okuma-yazma kursları, Kur’an-ı Kerim kursları ve özellikle meslek edinme kursları ile ilgili çalışmalar yaparken, diğer taraftan da okul öncesi eğitim veriyoruz.  70 sınıfımızda bin 500 öğrencimiz eğitim alıyor. Bu çocuklarımızın tüm okuma setleri, oyuncakları diğer taraftan kırtasiyeleri, yiyecekleri ve içecekleri belediyemiz tarafından ücretsiz karşılanıyor. Amacımız; Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile koordineli çalışarak geleceğimizi en iyi şekilde yetiştirmek. Bu fiziki şartların içerisinde Milli Eğitim Müdürlüğünün vermiş olduğu öğretmen desteği sayesinde bu yıl bin 500 öğrencimiz biz de eğitim görüyor. Tabi bunun en önemli avantajlarından bir tanesi anne diğer sınıfta eğitim alırken, çocuk da bu sınıfta eğitim alıyor ve kendini daha güvende his ediyor. Aynı zamanda okula alışma süresi içerisinde de bir başarılı dönem geçmiş oluyor. Yarın bu çocuklarımız 1. sınıfa başladıkları zaman sorunsuz bir şekilde okula gidip gelme imkanları oluyor. Ben bu konuda desteklerini esirgemeyen Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Halk Eğitim Müdürlüğümüze ve Müftülüğümüze teşekkür ediyorum. İş birliği çerçevesinde amacımız, milletimize daha nitelikli hizmet götürebilmek. İnşallah bundan önce olduğu gibi bundan sonraki süreçte de tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte bu çalışmaları devam ettireceğiz. Tüm öğrencilerimize yeni eğitim-öğretim yılı içerisinde başarılı bir dönem diliyorum.”

Yorumlar (0)

Yorum Yaz